Надал: Това бе потресаващ мач

Световният номер 2 Рафаел Надал загуби драматичен петсетов финал срещу Новак Джокович на Откритото първенство на Австралия, но въпреки изпусната титла остана доволен от представянето си в Мелбърн
. Мачът, който приключи за 5 часа и 53 минути, включително и 10-минутното прекъсване заради дъжда, е най-дълъг мач за титла в турнир от Големия шлем въобще. Предишният рекорд принадлежеше на финала от 1988 година на Откритото първенство на САЩ, когато Матс Виландер надви в пет сета Иван Лендъл за 4:54 часа. Досегашният най-дълъг мач на Australian Open пък е с участието на Надал. Това е полуфиналът му срещу Фернандо Вердаско през 2009 година.
"Добро утро на всички, пошегува се Рафа непосредствено след финалния двубой, който приключи в 1:37 след полунощ местно време. - Поздравявам Новак и целия му щаб, те правят фантастчни неща и заслужават тези успехи. Благодаря на хората от екипа ми, за мен това е едно чудесно начало на сезона. С всяка изминала годинастава все по-трудно и по-трудно, но това днешният мач бе потресаващ. Благодаря на Род Лейвър, че дойде да ни гледа, да подкрепи и двама ни. Това е страхотна чест", допълни още Надал след края на срещата.
"Уморен съм. Във физическо отношение това бе най-трудният мач, който съм играл, призна Рафа. - Мисля, че показахме едно страхотно ниво и съм щастлив, че бях част от този двубой и от надпреварата като цяло. Исках да спечеля, но въпреки загубата съм доволен от представянето си. Имах своите шансове, но срещу мен бе най-добрият тенисист в света в момента. Положителното от днешния финал за мен е, че не отстъпвах на Ноле в по-голямата част от срещата. Доволен съм и от психическата си стабилност, която ми помогна в някои от най-тежките моменти днес.Имах шанс при 5:2 в петия сет, но сгреших лесен минаващ удар от бекхенд. Да, пропуснах го, но преди това в осмия гейм на четвъртия сет изоставах с 0:40 при собствен сервис и успях да обърна развоя на частта. В тениса всичко може да се случи, докато не се изиграе и последната точка в мача", обясни Надал.

ФОТОГАЛЕРИЯ ОТ ЕПИЧНИЯ ФИНАЛ МЕЖДУ ДЖОКОВИЧ И НАДАЛ МОЖЕ ДА ВИДИТЕ ТУК!

НАДДАВАЙ и КУПИ СПОРТЕН АРТИКУЛ - ПОМОГНИ на РАЧО - ТУК!!!