Странният случай "Де Санктис" (видео)

Тези дни в Интернет се появи любопитно видео, показващо странна реакция на вратаря на Наполи Морган Де Санктис в мача на отбора му с Лече на 3 декември. Неаполитанците спечелиха срещата с 4:2, като при четвъртия им гол, при резултат 3:1, се вижда ясно как вместо да се зарадва, опитният страж прави доста недоволна гримаса. От какво е продиктувана тази реакция? Дали Де Санктис не е заложил на точен резултат? Или чисто и просто не е бил в настроение в този момент? На видеото се вижда и как нападателят на Наполи Кристиано Лукарели споменава зад рамката на вратата, че до края на мача остават още 7-8 минути, което прави мистерията още по-голяма.

Това видео се появява в момент, когато в италианския футбол отново се разгоря корупционен скандал - няколко години след шумната афера "Калчополи".

Броени часове след появата на въпросното видео, Морган Де Санктис обясни какво го е накарало да реагира по този начин. Той твърди, че просто е изразил разочарованието си от това, че Наполи е направил три поредни равенства преди да дойде победата срещу Лече.

"Дори не искам да коментирам, искам само да кажа, че тогава бях много разстроен заради трите ни поредни равенства преди това (срещу Ювентус, Лацио и Аталанта - б.р.)", казва Де Санктис.