Бивша №5 в света спря Пиронкова в Хобарт

Най-добрата ни тенисистка Цветана Пиронкова загуби с 3:6, 2:6 от рускинята Анна Чакветадзе в мач от втория кръг на турнира за жени в Хобарт (Австралия) с награден фонд 220 000 долара. Заради здравословни проблеми рускинята отсъстваше известно време от корта и в момента е №234 в световната ранглиста, но през 2007 година достигна до номер 5 в света.

Това бе втора загуба за Пиронкова от Чакветадзе във втория мач между двете тенисистки.

48-ата в света Пиронкова, която имаше тежък мач в първия кръг, не успя да се противопостави на Чакветадзе, допусна цели 7 пробива в подаването си и загуби след само 64 минути игра. Мачът започна кошмарно за Цвети, която допусна изоставане от 0:5 гейма в първия сет. Пиронкова обаче не се предаде и спечели 3 поредни гейма, 2 от които при сервис на съперничката си. При 3:5 обаче пловдивчанката допусна нов пробив и загуби първия сет. Във втория нещата отново не тръгнаха добре за 24-годишната българка. Чакветадзе осъществи ранен пробив и поведе с 2:0. Пиронкова изравни за 2:2, но не взе гейм до края и отпадна от състезанието.

За достигането си до втория кръг Пиронкова ще вземе 30 точки за световната ранглиста и 2950 долара. На Цвети й предстои участие на първия турнир от "Големия шлем" за годината - "Аустрелиън Оупън", който започва в Мелбърн на 16 януари.