Balkan Grand Prix 6

Гришо и Цвети разказаха играта на САЩ (ВИДЕО)

България се наложи над миналогодишния шампион САЩ с 2:1 победи в последния си мач на турнира за смесени отбори "Хопман Къп". Така българите завършиха на второ място в група "А" с актив от 2 победи и 1 загуба. Победителят в групата Чехия, който завърши с пълен актив, се класира за финала. Григор Димитров и Цветана Пиронкова победиха Марди Фиш и Бетани Матек-Сандс в решаващия мач на двойки с 8:5 в про сет. В последния момент се наложиха промени в правилата, тъй като Гришо бързаше да хване полет до Сидни. По негова молба организаторите решиха победителят да бъде определен не след два сета, а след един до осем гейма.

В първия мач на сингъл Пиронкова загуби от Бетани Матек-Сандс с 4:6, 4:6, но веднага след това Димитров изравни, след като разби Фиш за 59 минути с 6:2, 6:1 и постигна първи успех над тенисист от Топ 10 в класацията на АТP.

"Бях доста концентриран. Чаках с нетърпение тази среща срещу състезател от Tоп 10. Играх по начина, по който исках. Фиш беше доста изнервен след мача на сингъл и не бих желал да казвам какъв беше диалогът ни. Със сигурност думите, които си разменихме, не бяха от добро естество. След двубоя на двойки си поговорихме и стана ясно, че съм го обидил с нещо. Бързах да хвана полета за Сидни и организаторите се съгласиха да играем по-малко геймове. С Цвети сме много щастливи, че успяхме да направим още един добър мач заедно. Всичко през тази седмица беше на ниво. Хората бяха много гостоприемни, а подкрепата на публиката много ни помогна. Като цяло съм доволен от представянето си в целия турнир. Надявам се догодина отново да играя тук", каза 76-ият в света Димитров.

"Не сме очаквали подобен резултат, но се надявахме, коментира Пиронкова. - С Гришо сме в добра форма и имахме своите шансове в турнира. Шастлива съм от представянето ни. Бетани игра много добре, докато аз не успях да намеря ритъма на играта си. Бях объркана на корта и физически нивото ми не бе най-доброто. Няма какво да крия. Тази седмица беше много важна, добих опит. Григор показа, че е в невероятна форма и според мен днес направи най-добрия си мач. Заслужава адмирации за това. Двамата се чувстваме много добре заедно на корта. Той е далеч по-опитен на двойки и ми дава ценни съвети. Надявам се и в бъдеще да играем заедно", завърши пловдивчанката, на която предстои участие на турнира в Хобарт.

Срещи от последния трети кръг в група "А" на неофициалното световно първенство за смесени отбори "Хопман Къп":

САЩ - България - 1:2
    Бетани Матек-Сандс - Цветана Пиронкова - 6:4, 6:4
    Марди Фиш - Григор Димитров            - 2:6, 1:6
    Матек-Сандс/Фиш - Пиронкова/Димитров   - 5:8 (про сет)