Тайбрек след тайбрек и победа за Григор в Париж

Първата ни ракета при мъжете Григор Димитров се поздрави с победа само ден след вчерашната си загуба от французина Пол-Анри Матийо на турнира в Базел. Тази вечер 21-годишният хасковлия надигра белгиеца Стив Дарси със 7:6 (5), 7:6 (4) в мач от първия кръг на квалификациите на турнира от серията "Мастърс" в Париж. Срещите от основната схема започват в понеделник.

Любопитно за отбелязване е, че Димитров вече е изиграл седем поредни тайбрека в последните си три мача - при това в рамките на една седмица. Припомняме, че във втория кръг на турнира в Базел бившият №1 на планетата при юношите надви със 7:6, 6:7, 7:6 французина Жулиен Бенето, а след това на четвъртфиналите отстъпи с 6:7, 6:7 пред сънародника на Бенето - Пол-Анри Матийо.

Димитров, който е поставен под №8 в схемата на квалификациите, ще излезе отново на корта утре. Следващият му противник е французинът Жонатан Дасниер Де Вейжи. 155-ият в световната ранглиста и участващ с "уайлд кард" в турнира представител на домакините изненадващо срази поставения под №1 в схемата на пресявките италианец Фабио Фонини с 6:1, 5:7, 6:0.

Днес Дарси и Григор си размениха по един пробив във всеки от двата сета. И в двата тайбрека 62-ият в света българин показа по-голяма устойчивост от своя съперник (№76 в света). След 1 час и 52 минути игра Гритор се поздрави с първа победа срещу белгиеца във втория им двубой. Първата им среща бе през 2009 година, когато на "Чалънджър" в София Дарси надигра Димитров със 7:6 (5), 6:3.

С днешната победа Григор си осигури 16 точки за ранглистата на ATP, а при нов успех и влизане в основната схема, ще добави към тях още 9.

Двубоят между Димитров и Жонатан Дасниер Де Вейжи в неделя е последен на Корт №2 и започва най-рано в 15,00 часа българско време.