Шарапова без грешка в груповата фаза в Истанбул

Световната номер 2 Мария Шарапова записа третата си победа в груповата фаза на заключителния за сезона турнир на WTA в Истанбул. Рускинята надделя с категоричното 6:0, 6:3 срещу Саманта Стоусър (Австралия) след 65 минути игра и запазва шансовете си да завърши годината като лидерка в световната ранглиста.

Шарапова, която си бе осигурила място на 1/2-финалите в надпреварата преди този мач, изигра страхотен първи сет. Тя не даде нито гейм на съперничката си и поведе в частите след само 21 минути игра. Деветата в света Стоусър, която замени отказалата се заради контузия Петра Квитова, се посъвзе във втория сет. 28-годишната австралийка, за която бе въпрос на чест да покаже нещо повече в срещата, допусна два пробива във втория сет. Тя загуби подаванията си за 3:4, след което и за 3:6 и така регистрира 11-ото си поражение от 13 мача срещу Шарапова. Стоусър не записа нито една победа в престижната надпревара, след като вчера загуби и срещу Сара Ерани.

Рускинята направи една директна точка от сервис и 2 двойни грешки. Съперничка на Шарапова на 1/2-финалите в Истанбул ще бъде победителката от мача между Виктория Азаренка (Беларус) и На Ли (Китай).