Бруклин се справиха с Бостън (ВИДЕО)

Тимът на Бруклин Нетс се справи с Бостън Селтикс при гостуването си в "ТД Гардън", побеждавайки с 97:96 пред близо 19 хиляди зрители. Това бе трети пореден успех за "мрежите" в предсезонните контроли, докато за "келтите" поражението бе трето поред.

Босненското крило Мирза Телетович донесе победата на Бруклин, реализирайки наказателен удар за 97:96 при оставащи 3.6 секунди, а въпреки последвалия тайм-аут, Бостън не успя да вкара кош и да вземе победата.

Андрей Блатч изигра отличен мач за Бруклин, завършвайки с 23 точки, 9 борби и 1 асистенция. Мирза Телетович се включи добре от пейката с 18 точки, а друг европеец - Торнике Шенгелия вкара 11 точки.

Маршон Брукс, Крис Хъмфрис, Джо Джонсън, Брук Лопез, Джерълд Уолъс и Дерън Уилямс не играха за Нетс.

Пол Пиърс вкара 29 точки за едва 27 минути игра за Бостън. Джеф Грийн добави 14, а Кортни Лий остана с 13. Пиърс и Кевин Гарнет не играха през последната четвърт на двубоя.

Двата тима ще се срещнат отново в четвъртък, като този път Бруклин ще е домакин на мача.