Никакви проблеми за Клайстерс и Радванска в третия кръг на "Уимбълдън"

Бившата лидерка в световната ранглиста и непоставената в схемата Ким Клайстерс (Белгия) се класира за четвъртия кръг на Откритото първенство на Великобритания по тенис. Това се случи, след като съперничката на белгийката - 12-ата в схемата Вера Звонарьова (Русия), се отказа във втория сет при резултат от 3:6, 3:4 заради проблеми с дишането. Клайстерс доминираше изцяло, а двубоят бе своеобразно повторение на финала на US Open през 2010 година, който белгийката спечели с 6:2, 6:1.

На 1/2-финалите носителката на четири титли от Големия шлем ще се изправи срещу поставената под номер 8 Ангелик Кербер (Германия). Тя, от своя страна, елиминира 28-ата в схемата Кристина Макхейл (САЩ) след 6:2, 6:3 след час и 19 минути игра.

В друг мач от третия кръг номер 3 в схемата Агниешка Радванска (Полша) победи надеждата на домакините Хедър Уотсън с 6:2, 6:0 след само 58 минути престой на Централния корт в "Ол Ингланд Клъб". В следващия си мач в Лондон полякинята ще се изправи срещу победителката от срещата между 20-ата в схемата Надя Петрова (Русия) и Камила Джорджи (Италия).

Радванска остави в статистиката 8 печаливши удара, докато 20-годишната й опонентка се прояви с 5 повече. Полската тенисистка направи 6 непредизвикани грешки срещу 19 за Уотсън. И двете състезателки записаха по една директна точка от сервис.