Здравословен проблем отказа Григор Димитров срещу Багдатис (видео + фотогалерия)

Най-силният ни тенисист Григор Димитров приключи тазгодишното си участие на "Уимбълдън" във втория кръг след отказване по здравословни причини в двубоя му срещу полуфиналиста от 2006 година Маркос Багдатис (Кипър). Кипърецът спечели първия сет със 7:5 и поведе с 4:1 във втория, след което Гришо, който видимо не се чувстваше добре, се отказа от по-нататъшно участие. Двубоят продължи общо 77 минути, а в третия кръг Багдатис, който в момента заема 42-о място в световната ранглиста, ще се изправи срещу Анди Мъри.

Двубоят започна със сервис на Григор, който взе безпроблемно първия гейм, давайки само точка на съперника си. Багдатис отговори подобаващо с гейм на нула. Много оспорвана бе третата част, в която кипърецът получи първа точка за пробив. Тя бе спасена от Димитров, както и последвалия втори брейкпойнт. В крайна сметка българинът, който допускаше доста грешки в първите минути, успя да вземе подаването си - 2:1. Последва период, в който двамата печелиха убедително своите подавания до седмия гейм, в който Багдатис стигна до нова точка за пробив. Както и в първите два случая, Григор се справи с тази ситуация и успя да спечели сервиса си.

Багдатис в характерния си стил се опитваше да разконцентрира допълнително българина с честите си реплики към съдиите и към част от публиката. Това обаче не му донесе очаквания успех. Нещо повече - в  осмия гейм Григор стигна до първата си точка за пробив след двойна грешка на Багдатис. Кипърецът не издържа при последвалото разиграване и изкара топката в аут - пробив и 5:3 в полза на Димитров. Още в следващия гейм обаче Багдатис върна пробива и то с гейм на нула. При резултат 5:5 42-ия в света стигна до нови три възможности за пробив, като при последната от тях Багдатис успя да се възползва и да поведе с 6:5 и възможност да сервира за спечелването на първия сет. Кипърецът не пропусна шанса си и затвори сета със 7:5 след 50 минути игра.

Григор Димитров пък не демонстрираше познатото добро движение по корта, а поведението му показваше, че като че ли българинът има здравословен проблем, който му пречи да покаже най-доброто от себе си.

Още във втория гейм на втория сет Григор получи възможност за пробив, която обаче бе спасена от Багдатис, който изравни геймовете. В третия гейм българинът правеше грешка след грешка и в крайна сметка допусна нов пробив, без изобщо да спечели точка. Веднага след това Димитров поиска консултации с физиотерапевт и лекар. Въпреки че видимо не се чувстваше добре, той реши да продължи участието си в двубоя. Багдатис затвърди пробива, а веднага след това стигна до нов такъв, повеждайки с 4:1. В този момент Гришо реши, че няма как да продължи и се отказа.

Така Багдатис, който ще играе в третия кръг с Анди Мъри, изравни общия резултат от двубоите си срещу българина. Досега двамата се бяха срещали само веднъж - през миналата година, на 1/8-финалите на турнира на клей в Мюнхен. Тогава Григор записа победа с 3:6, 7:6 (6), 6:2.

Димитров, който в първия кръг се справи в четири сета с поставения под №32 в схемата южноафриканец Кевин Андерсън - 7:5, 7:6 (3), 6:7 (4), 6:3, напуска турнира с чек за близо $36,000 и 45 точки за ранглистата, но няма да добави нови към актива си, тъй като и през миналата година достигна също до втори кръг на надпреварата.

ФОТОГАЛЕРИЯ НА МАЧА МЕЖДУ ДИМИТРОВ И БАГДАТИС ВИЖТЕ ТУК!