Шеста титла за Надал в Рим след успех над Джокович (видео)

Испанският тенисист Рафаел Надал спечели турнира от сериите "Мастърс" в Рим, след като се наложи на финала над лидера в световната ранглиста Новак Джокович със 7:5, 6:3. Това е шеста титла за Надал в италианската столица и трети трофей на клей за сезона, след като спечели и финалите в Монте Карло и Барселона.

Срещата започна добре за испанеца, който стигна до два брекпойнта още в първия гейм, но Джокович направи четири поредни точки и в крайна сметка спаси подаването си. При 2:2 Надал отново имаше две възможности за пробив, но този път се възползва от втората, с което поведе в резултата. Още в следващия гейм обаче Ноле успя да върне пробива и да изравни. Последваха няколко разменени подавания, като Джокович взимаше своите сервис-геймове с по-голяма лекота от съперника си. При 5:5 обаче Надал стигна до брекпойнт и след хубаво разиграване на мрежата, в което испанецът се оказа по-съобразителен, той направи резултата 6:5 в своя полза и сервира за сета. Левичарят от Маникор имаше 3 сетбола при 40:0 и въпреки че загуби първия, реализира следващия и поведе в сетовете.

Втората част също започна по перфектен начин за испанеца, който имаше брекпойнт още в първия гейм и не се поколеба да го реализира. Веднага след това Джокович имаше прекрасна възможност да изравни резултата, след като поведе с 40:0 при сервис на испанеца, но Рафа спаси и трите брекпойнта, а след това и четвъртата точка за пробив, пред която се изправи. При следващото си подаване Надал отново трябваше да спасява два брекпойнта, но и този път не допусна изравняване. Въпреки че взе първите си два сервис-гейма доста трудно, впоследствие играта започна да спори повече на Надал, а Джокович правеше все повече непредизвикани грешки. При 5:3 и сервис на сърбина Надал стигна и до мачбол и след четвърта двойна грешка на Ноле в мача, Надал триумфира с титлата.

Това бе 32-ри мач между двамата тенисисти и 18-и успех за Надал. Рафа завърши с 15 уинъра, а Джокович направи със 7 повече. Непредизвиканите грешки на Ноле обаче бяха цели 41 срещу 21 за испанеца, който освен това завърши срещата без да направи двойна грешка.

Другата седмица Рафаел Надал започва защита на титлата си на "Ролан Гарос", където ще преследва седми успех в кариерата си.