Женско първенство по футбол: НСА - Пирин 1:0 /Почивка/

Надал срещу Ферер на 1/2-финалите в Рим

Петкратният шампион Рафаел Надал (Испания) се класира за полуфиналите на турнира по тенис на червени кортове от сериите "Мастърс" в италианската столица Рим с награден фонд 2,95 милиона евро. Поставеният под номер 2 Надал победи седмия в схемата Томаш Бердих (Чехия) с 6:4, 7:5 за 2:06 часа.

Испанецът проби в първия гейм и запази аванса си до края на сета, за да поведе в резултата. Във втората част Бердих реализира първи пробив за 4:2, но до края Надал даде само още гейм на съперника си. Испанецът вкара 77 процента от първия си сервис, като пласира 34 печеливши удара и допусна само 10 непредизвикани грешки в срещата.

Съперник на Надал на полуфиналите ще бъде неговият сънародник Давид Ферер. Номер 6 в схемата Ферер победи Ришар Гаске (Франция) със 7:6(4), 6:3 след 1:47 час игра. Испанецът взе първия сет с тайбрек, а във втората част Гаске, полуфиналист от миналия сезон, пропиля ранен пробив аванс и допусна обрат. Двубоят между Надал и Ферер е повторение на финала на турнира от 2010 година, когато Надал спечели петата си титла след успех със 7:5, 6:2. Надал има 14 победи в 18 мача срещу Ферер.