"Канарчетата" продължават да летят нагоре (видео)

Отборът на Ботев (Пловдив) продължава страхотното си представяне тази пролет и записа трета поредна победа, като надви Монтана напълно заслужено с 2:0 на стадион "Огоста" в мач от 19-ия кръг на "А" група. Така "канарчетата" вече имат актив от 38 точки, кято са само на четири от втория Левски и феновете на отбора мечтаят за нещо сериозно. Головете за "жълто-черните" отбелязаха Тодор Неделев (49) и Мариан Огнянов (51), които донесоха общо 11-а победа за сезона на пловдивчани.

Теренът на стадиона в Монтана бе доста тежък за игра и затрудняваше двата тима, но момчетата на Станимир Стоилов бяха категорично по-добрият тим и логично се поздравиха с нови три точки.

В 15-ата минута "канарчетата" имаха претенции за дузпа, след като Мартин Дечев повали Иван Цветков при единоборство в наказателното поле. Капитанът на "жълто-черните" бе изведен от Тодор Неделев. Секунди след това последва първият точен удар - дело на Борис Галчев, а две минути по-късно Ирашек пропусна отлична възможност от няколко метра. Той се възползва от грешка на Христо Иванов, но спечели само корнер.

Неделев направи страхотен пропуск в 24-ата минута, когато изведен сам срещу вратаря, стреля право в ръцете на Иванов от 10 метра. Пет минути по-късно Ирашек направи още един сериозен пропуск, като стреля слабо от 5-6 метра и Иванов отново спаси.

На почивката домакините направиха една смяна, като Славчо Шоколаров бе заменен от Владимир Мичев. Още в първата си атака за втората част обаче гостите стигнаха до гол. Вандер Виейра нахлу отляво, като премина с лекота Дечев и намери връхлитащия Неделев, който даде преднина на пловдивчани. Голът е негов шести за сезона и първи за 2013 година.

Веднага след това "канарчетата" нанесоха втори удар. Христо Иванов изби удар отдалеч на Неделев, Цветков настигна топката на голлинията и центрира на главата на Огнянов, който удвои в 51-ата минута. Попадението е трето за юношата на Левски и второ от старта на пролетния дял.

Чак в 70-ата минута домакините отправиха първи точен удар във вратата на Адам Стаховяк, но полският страж не бе затруднен. Играчите на Стоев се опитаха да променят нещата, но не стигнаха до почетен гол и записаха 12-ата си загуба и четвърта в последните пет мача. В тях единствената точка дойде на "Георги Аспарухов" срещу "сините" от Левски при равенство 0:0. Въпреки нея обаче Монтана е на последното 16-о място с едва 13 точки преди тежките гостувания на Черноморец и Черно море. Именно "моряците" пък се изправят срещу Ботев (Пд) в следващия 20-и кръг.

Днешният успех на момчетата на Мъри е първи на "Огоста" от пет опита, като досега те имаха три поражения и едва едно равенство, а головата разлика вече е 4-10 за тима на Монтана. Двубоят бе общо 10-и в "А" група между Монтана и Ботев, като двата тима имат по четири победи, а равенствата са две.