Неубедителна Бразилия се спаси от загуба срещу Русия (видео)

Бразилия и Русия завършиха 1:1 в контрола на "Стамфорд Бридж" в Лондон. "Сборная" беше по-добрият отбор и заслужаваше победата, но попадение на Фред в последната минута донесе равенството на петкратните световни шампиони. За руснаците точен бе Виктор Файзулин в 73-ата минута след невероятно разбъркване пред вратата на Жулио Сезар.

Миналата седмица "селесао" направи зрелищно 2:2 с Италия, а световната квалификация на руснаците срещу Северна Ирландия беше отложена. Селекционерът на Бразилия Луиш Фелипе Сколари направи няколко промени в състава си, като титулярни места получиха Тиаго Силва, Марсело и Кака. В атака отново бяха Фред и Неймар, а на пейката остана Хълк, който чакаше с нетърпение възможността да се изправи срещу някои от съотборниците си в Зенит.

Русия нямаше нито една победа срещу Бразилия, но нямаше и загуба във всичките си мачове под ръководството на Фабио Капело. Италианецът предпочете на вратата да започне Владимир Габулов вместо Игор Акинфеев. В предни позиции действаха Александър Кержаков и Александър Кокорин, а сред резервите бяха Игор Денисов и Алан Дзагоев.

Още в 3-ата минута бомбен шут от фаул на Сергей Игнашевич затрудни максимално стража на Бразилия. Не след дълго чудесен шанс се откри пред Кержаков, но нападателят стреля неточно. Голмайсторът на Зенит беше близо до гола и в 13-ата минута, когато само самопожертвоввателната намеса на Тиаго Силва запази мрежата на бразилците суха. Отборът на Сколари играеше доста вяло, а младата звезда Неймар разочарова в няколко ситуации, в които бе длъжен да вземе по-правилно решение.

В самия край на полувремето Жулио Сезар отново спаси Бразилия. След почивката "селесао" диктуваше темпото на игра, но опасните положения пред вратата на Габулов липсваха. В 73-ата минута Русия поведе. Фернандо блокира удар на Роман Широков, но топката попадна във Файзулин и той откри резултата. "Сборная" докосваше победата, но брилянтен пас на Хълк към Марсело позволи на левия бек да центрира към Фред и той изравни в 90-ата минута.

В самия край на мача и двата отбора имаха по една възможност да се доберат до победата, но равенството остана непроменено и Бразилия все още няма успех след завръщането на Сколари начело на тима.

БРАЗИЛИЯ - РУСИЯ 1:1 (0:0)
0:1 Файзулин (73)