Атлетико Минейро е първият отбор, който се класира за втората фаза на Копа Либертадорес

Атлетико Минейро стана първият отбор, който си гарантира класиране за втората фаза на турнира Копа Либертадорес. Воден от звездата Роналдиньо, бразилският отбор спечели с 2:1 навън срещу боливийския Дъ Стронгъст и събра 12 точки от 4 мача. Автогол на Луис Мендес от Дъ Стронгъст, който беше притиснат от Сержиньо, осем минути преди края на мача осигуриха 12 точки в група 3 на турнира.

След победата в град Ернандо Силес на 3600 метра надморска височина Роналдиньо и съотборниците му водят с 8 пред Сао Пауло, който в петък гостува на аржентинския Арсенал Саранди. Още в 9-ата минута нападателят Диего Тардели даде аванс на Минейро, но Харолд Рейна изравни за домакините малко преди края на първата част. Той наказа грешка на вратаря Виктор, изпусал топката.

В група 5 Коринтианс продължава защитата на титлата си и се наложи с 3:0 на собствен терен над Тихуана (Мексико). Въпреки това мексиканците имат 9 точки от 4 мача, а бразилците- са на 2-о място със 7.

Континенталната футболна федерация КОНМЕБОЛ вдигна забраната за посещаване на домакинските срещи, но продължава да спира агитката от гостуванията и това ще бъде така в следващите 18 месеца, след като привържениците на световните клубни шампиони убиха с ракета 14-годишно момче в Боливия. Въпреки това, футболистите излязоха с банер, на който пишеше Пакаембу е по-красив с вас, изразявайки благодарността си към подкрепата на фетовете. Алешандре Пато откри резултата в 27-ата минута, а Пауло Гереро удвои преднината им в 36-ата.

Крайното 3:0 фиксира Паулиньо осем минути преди края на мача. Трикратният победител в турнира Олимпия (Асунсион) размаза с 5:1 като гост дебютанта в турнира Депортиво Лара в град Баркисименто в среща от група 7. Парагвайците имат 7 точки вече на върха, с една повече от Нюелс олд Бойс (Аржентина) и Универсидад де Чиле. В група 1 Барселона Гуаякил (Еквадор) завърши без голове на собствен терен с Толука (Мексико). Насионал (Монтевидео) води в потока със 7 точки от три мача, пред Толука с 5, Барселона Гуаякил и Бока Хуниорс с по 3.