Спорна дузпа доближи Майнц на 2 точки до ШЛ

Приятната изненада в Бундеслигата този сезон Майнц 05 се доближи само на 2 точки до     четвъртото място, което праща на квалификации в Шампионската лига. Това стана факт след домакински успех с 1:0 над Байер (Леверкузен) в двубой от 25-ия кръг. Единственото попадение дойде след спорна дузпа за игра с ръка на Мануел Фридрих в 61-ата минута. Точен от бялата точка беше Андреас Иваншитц. Като цяло срещата няма да се запомни с нищо, като чистите положения бяха радкост. Домакините действаха много организирано и заслужено се поздравиха с първа победа от шест кръга насам.

Леверкузен пък пропусна да се възползва от загубата на Борусия (Дортмунд) и остава на трето място, като вече е на космическите 21 точки от лидера Байерн (Мюнхен).