Голямото чакане приключи: Германия би Франция след четвърт век (видео)

Германия прекъсна серията си от негативни резултати срещу Франция и победи "петлите" с 2:1 на "Стад дьо Франс". Успехът бе първи за Бундестима срещу този съперник от почти 26 години. Възпитаниците на Йоахим Льов се реваншираха за загубата си с 1:2 в Бремен преди Евро 2012, но по-важното бе, че отново демонстрираха комбинативен футбол и съумяха да обърнат мача в своя полза, след като Матийо Валбуена откри за домакините малко преди почивката. Головете за Германия бяха дело на Томас Мюлер и Сами Кедира.

Срещата в Париж се превърна в истинско зрелище, като и двата отбора сътвориха запомнящи се атаки. Дори и без голяма част от звездите си в лицето на Бастиан Швайнщайгер, Мирослав Клозе, Марко Ройс, Марио Гьотце и Марсел Шмелцер, германците не изневериха на стила си и доминираха в началото. В 3-ата минута далечен изстрел на Кедира мина покрай десния страничен стълб, после пък Мюлер изведе Месут Йозил очи в очи с Юго Лорис, но стражът на "петлите" спаси с крак.

Постепенно французите се окопитиха и завърналият се в Бундестима след двегодишно отсъствие Рене Адлер трябваше да се намесва след опасен изстрел на Карим Бензема. В 21-ата минута Пер Мертезакер се извиси след центриране от корнер, но ударът му "облиза" напречната греда. Последва хубав пробив на Франк Рибери и коварен шут на Бензема, но и този път Адлер показа класа. В самия край на полувремето Бензема уцели гредата от фаул, бранителите в бяло не се ориентираха и позволиха отскочилата топка да стигне до нисичкия Валбуена, който с глава откри резултата.

На почивката бяха извършени няколко смени, а една от резервите на "петлите" се превърна във виновник за изравнителния гол. Етиен Капу загуби топката, Илкай Гюндоган подаде на Мюлер и той технично преодоля Лорис - 1:1. След това Франция създаде две-три отлични положения пред вратата на Адлер, но ги пропиля, а германците излязоха напред в резултата след асистенция на Йозил и перфектен завършващ удар на Сами Кедира.

До края домакините атакуваха с всички сили, но тяхно попадение бе отменено заради засада, а в заключителните минути няколкото разбърквания в полето на Бундестима не доведоха до изравнителен гол.