Хантухова си тръгва от София без победа

Бившата номер 5 в световната ранглиста Даниела Хантухова регистрира третата си загуба от три мача в груповата фаза на Турнира на шампионките в София. Тенисистката от Словакия отстъпи с 1:6, 6:0, 4:6 срещу представителката на Тайван Су-Вей Сие. По този начин 26-годишната Сие завършва на трето място в група „Сердика”, докато Хантухова е последна.

В първия сет липсваше каквато и да е интрига. Заемащата 27-о място в световната ранглиста Сие даде само един гейм на съперничката си и откриващата част завърши пи резултат 6:1. Във втория сет ролите се размениха и Хантухова изравни резултата след 6:0 и общо 54 минути игра.

Третата част бе оспорвана. Представителката на Словакия реализира пробив за 1:0, но в шестия гейм изпусна сервис гейма си. Хантухова показа слабост и в най-неподходящия момент – десетия гейм, отново се пропука и така зауби мача след час и 38 минути игра.

Това бе втори сблъсък между двете и първа победа за Сие.