"Синя звездна класация", ОСК "Левски" награждава най-добрите си спортисти

3 от 3 за Каролин в Турнира на шампионките (видео)

Поставената под номер 1 в основната схема Каролин Вожняцки записа третата си победа в Тунрира на шампионките в София и си гарантира място на 1/2-финалите, след като победи представителката на Словакия Даниела Хантухова. Датчанката изигра труден мач, но все пак надделя с 3:6, 7:6(4), 6:4 след 2 часа и 45 минути игра.

Двубоят започна с бърза размяна на пробиви, като в четвъртия гейм словашката тенисистка отрази два брейкпойнта. Веднага след това 32-ата в световната ранглиста Хантухова взе подаването на съперничката си за 3:2, след което с още един пробив за 6:3 сложи край на сета след 47 минути игра.

22-годишната Вожняцки и съперничката й си размениха по два пробива във втората част и така се стигна до тайбрек. В него словачката бе догонваща в резултата и в крайна сметка загуби с 4:7 точки.

В третия сет имаше само един пробив и той бе в полза на Вожняцки. Това се случи в десетия гейм за 6:4, като така датчанката стигна до победата в срещата.

Мачът бе седми между Каролин и Хантухова, като датската тенисистка регистрира своя шести успех. Заемащата 11-о място в света Вожняцки остави в статистиката 1 ас и 2 двойни грешки. При словашката състезателка тези показатели бяха съответно 2 и 7.

В предишните две срещи от група „Сердика” бившата номер 1 в света се справи с Роберта Винчи (Италия) и Су-Вей Сие (Тайван). Хантухова пък допусна загуба срещу Винчи в първия си мач.

Снимки: Иван Бъчваров, Sportal.bg