Нюелс Олд Бойс се върна на първото място в на класирането в Аржентина

Нюелс Олд Бойс се наложи над гостуващия Архентинос Хуниорс с 2:0 и се завърна на върха на класирането след деветия кръг на аржентинския футболен шампионат "Инисиал". Бившият нападател на Ливърпул и Атлетико (Мадрид) Макси Родригес откри резултата в средата на първата част, но малко преди почивката пропусна дузпа. Пабло Перес реши всичко с второ попадение в 71-ата минута след подаване от ляво на Милтон Каско.

Така възпитаниците на Алфредо Берти постигнаха трета поредна победа и събраха 20 точки, с което запазиха аванса си от 1 точка пред Сан Лоренсо. Тимът на Хуан Антонио Пици постигна класически успех с 3:0 над гостуващия Химнасия Ла Плата след две попадения на Игнасио Пиати и гол на Пабло Алварадо. Арсенал, който за кратко поведе в класирането след успех с 1:0 над Годой Крус в петък, се върна на третото място със 17 точки.

Бока Хуниорс се изкачи на четвърта позиция с 16 точки след 2:0 над гостуващия Килмес. Емануел Гилиоти се разписа на два пъти за "синьо-жълтите", в чийто състав след контузия се завърна плеймейкърът Хуан Роман Рикелме. Рикелме асистира за първия гол след малко повече от половин час, а три минути преди края Гилиоти реши всичко с попадение с глава.

Габриел Меркадо се разписа в последната минута с глава и донесе победата на Ривър Плейт с 1:0 над домакина Ланус. С втората си поредна победа тимът на Рамон Диас вече е пети с 14 точки.