Шалке 04 наказа национал заради слаба игра

Спортно-техническото ръководство на Шалке 04 извади временно от отбора халфа Джърмейн Джоунс заради незадоволителните му изяви в последно време. Чашата на търпението преля вчера по време на двубоя с Хофенхайм (3:3) от 7-ия кръг на Бундеслигата. Американският национал не очарова с изявите си, а в 86-ата минута допусна груба грешка, от която домакините за малко да вкарат четвърти гол.

"Никога в тренировките не сме говорили, че подобна ситуация трябва да се отиграва по този начин", заяви ядосаният спортен директор на клуба Хорст Хелд. Става дума за положение, при което Джоунс сбърка и Роберто Фирмино имаше шанс да забие попадение, което щеше да коства точката на "кралскосините".

Официалната информация от клуба гласи, че на полузащитника е дадена почивка и той е изваден от групата за предстоящия мач с Базел в Шампионската лига. 31-годишният футболист обаче реши, че сега е идеалният момент да се подложи на операция на менискуса, която отлагаше известно време. Така Джоунс ще пропусне следващите около 6 седмици.