Хофенхайм се добра до точка срещу Шалке 04 след голова фиеста (видео)

Отборите на Хофенхайм и Шалке 04 направиха страхотно голово реми, завършвайки 3:3 в среща от 7-ия кръг на немската Бундеслига. Гостите могат повече да съжаляват, че на взеха победата, след като водеха с 3:1 на полувремето, но допуснаха два гола през втората част и трябваше да се задоволят само с точката.

Срещата започна повече от добре за Шалке 04. Още в 3-ата минута Макс Мейер изведе Кевин-Принс Боатенг в наказателното поле и той с удар в горния ляв ъгъл откри резултата. Десет минути по-късно гостите добавиха и втори гол на сметката си. Жоел Матип засече с глава чудесно центриране от фаул и прати топката в мрежата. Хофенхайм намали на 1:2 в 16-ата минута, когато Антони Модест засече от близо една топка във вратата. В 40-ата минута обаче "кралскосините" отново си върнаха преднината от два гола, като Денис Аого изведе Марко Хьогер на стрелкова позиция и с удар в долния десен ъгъл той направи 1:3.

През второто полувреме обаче домакините излязоха преобразени и в 48-ата минута си спечелиха дузпа за фаул на Аого срещу Кевин Фоланд, а Роберто Фирмино реализира наказателния удар. В 61-ата минута пък Давид Абрахам от фаул оформи резултата на 3:3, като това се оказа и послединя гол в мача.

Така двата тима поделиха по една точка, като Хофенхайм заема 8-ата позииця в класирането с 9 точки.Шалке пък остава на 12-ото място с 8 точки.