Balkan Grand Prix 6

Късен гол попари Иван Иванов и Базел

Базел и Сион завършиха 2:2 в мач от поредния кръг на швейцарското първенство. Българският национал Иван Иванов беше титуляр за домакините, които допуснаха късен изравнителен гол и не можаха да дръпнат с 3 точки пред Грасхопърс.

Гостите поведоха още в 3-ата минута с гол на унгарския бранител Вилмош Ванчак, но в 57-ата Валентин Щокер успя да изравни. базел дори стигна до пълен обрат с попадение на Мохамед Сала, но три минути преди края на двубоя Асифуа донесе ценната точка на Сион.

Бзаел все пак е водач в класирането с 19 точки, а Грасхопърс има 18, след като загуби с 0:1 у дома от Санкт Гален.