Голяма драма на "Колежа" - прокобата на дузпите провали Черно море и срещу Ботев (видео)

Ботев (Пловдив) се затвърди на второто място в "А" група след домакински успех с 2:0 над Черно море в мач от 10-ия кръг на "А" група. Попаденията за домакините вкараха Ромарио и Анисе.

Победата обаче не дойде никак лесно, тъй като при резултат 1:0 варненци изпуснаха да изравнят след пропуск от дузпа на Симеон Райков. Изпълнението на 11-метрови наказателни удари се превръща в прокоба за моряците, които за трети път през този сезон не успяват да реализират от бялата точка. Те сториха същото срещу Нефтохимик и Славия.

Иначе срещата бе изключително оспорвана през всичките 90 минути, а моряците поискаха от Христо Ристосков да отсъди още две дузпи, но реферът не уважи тяхното желание.

Още в 13-та минута варненци като по чудо не откриха резултата. Тогава при една центрирана в наказателното поле на Ботев топка Спрокел допусна груба грешка и подаде на волето на Георги Илиев, който от 13-14 метра стреля силно, но в аут.

Това бе сигнал за канарчетата, че срещата няма да е никак лесна и след тази ситуация те изнесоха играта в половината на Черно море. Така се стигна до 25-та минута, в която Ромарио откри резултата. В тази ситуация Йордан Христов проби и центрира по дясното крило, Анисе прескочи топката за холандеца, който с едно докосване я изпрати в мрежата на Георги Китанов.

В 37-та минута Христов отправи страховит шут от 25 метра, който Китанов изби. В ответната атака Венков стреля с глава, а топката мина опасно близо до напречната греда.

Само 180 секунди по-късно поредна опасна атака на моряците завърши отново с изстрел в аут. В 45-та минута Михаил Венков можеше да вкара гол с прехвърлящ удар почти от центъра на терена, но Стаховяк успя да се върне навреме и със сетни сили изби в корнер.

През втората част варненци излязоха без своя капитан Георги Илиев, който в края на първото полувреме получи травма в коляното.

След почивката Черно море започна по-активно и в първите три минути на два пъти моряците поискаха дузпи от главния рефер Христо Ристосков, но така и не ги получиха. При първата от тях Венков игра с топката и бе закачен от бранител, но сигнал от съдията не последва. Секунди по-късно Минев изби с ръка центриране на Райков, но Ристосков отново реши, че дузпа няма.

След тези ситуации домакините заиграха по-добре и осъществиха две опасни атаки, които обаче не завършиха с второ попадение.

Все пак в 55-та минута Черно море получи право да изпълни дузпа за леко задържане на Райков от Христов. Зад топката застана потърпевшият, но Стаховяк спаси неговия шут.

Тези ситуации изнервиха публиката на "Колежа", която изпрати няколко бутилки срещу треньора на моряците Георги Иванов.

Постепенно Ботев се справи с натиска на гостите, които започнаха да разчитат предимно на центрирания, но те не доведоха до желания резултат.

Крайното 2:0 за Ботев оформи Анисе с гол в 87-та минута. Тогава Ромарио се откъсна от центъра на терена сам срещу вратаря, но не прояви егоизъм и подаде към мадагаскареца, който вкара с шпагат на празна врата.