Борусия Д ликува на "Алианц Арена" след продължения (видео)

Борусия (Дортмунд) се класира за третия кръг в турнира за Купата на Германия след измъчен успех срещу втородивизионния Мюнхен 1860. Тимът на Юрген Клоп спечели с 2:0 след продължения. Дълго време домакините, подкрепяни от почти пълния "Алианц Арена", удържаха равенството, но в крайна сметка по-високата класа на Борусия си каза думата. Головете вкараха Пиер-Емерик Обамеянг от дузпа в 105-ата минута и Хенрих Мхитарян в 107-ата. Доминик Щал от Мюнхен беше изгонен с червен картон за нарушението, довело до дузпата.

Домакините трябваше да се справят без опитния Даниел Бирофка, а в предни позиции действаше единствено Бенямин Лаут. Останалите футболисти на новия наставник Фридхелм Функел бяха заети да отблъскват постоянните атаки на Борусия. Старши треньорът на дортмундци Юрген Клоп даде почивка на вратаря Роман Вайденфелер и вместо него пусна Митчъл Ленгерак. Невен Суботич и Пиер-Емерик Обамеянг също останаха на пейката.

Още в началото на мача стана ясно, че действията ще се водят почти изцяло в половината на Мюнхен 1860. Тимът от Втора Бундеслига се защитаваше организирано и това видимо затрудни гостите. Борусия владееше инициативата, но не успяваше да стигне до опасни удари към вратата, пазена от Габор Кирали.

Първата по-интересна ситуация дойде в 17-ата минута, когато Марко Ройс се освободи от няколко бранители, но стреля в аут. Малко след това при една от редките контри на домакините Лаут беше изведен зад защитата на "жълто-черните", но страничният съдия неправилно вдигна флага за засада. Роберт Левандовски оставаше изолиран и отправи само един удар към Кирали. В края на полувремето след центриране от корнер Доминик Щал можеше да зарадва феновете на Мюнхен 1860, но топката мина встрани от целта.

След почивката атаките на Борусия станаха по-опасни, най-вече по фланговете. Левандовски се активизира, но направи невероятен пропуск в 57-ата минута, когато получи пас успоредно на голлинията, но се подхлъзна и домакините отново оцеляха. Преди това Щал пробва да изненада Ленгерак извън наказателното поле, но стражът на гостите спаси.

С всяка изминала минута натискът на тима от Дортмунд се засилваше, но домакините играеха с много себераздаване и съумяваха да запазят нулевото равенство. Общо три пъти гредите спасиха мюнхенци и двубоят отиде в продължения.

В тях баварците отново бяха принудени да се бранят с всички сили, но миг невнимание ги провали. Това стана в 105-ата минута, когато Левандовски пусна хитър пас към Ройс и националът беше спънат в наказателното поле от Доминик Щал. Футболистът на домакините получи директен червен картон, а появилият се като резерва Обамеянг реализира дузпата. Само две минути по-късно перфектна контра на Борусия завърши с второ попадение. Негов автор стана Мхитарян, който финтира Кирали и спокойно насочи топката във вратата.