Хамбургер и Леверкузен с победи за купата, Майнц отпадна (видео)

След серия от слаби мачове в Бундеслигата, Хамбургер ШФ най-после зарадва привържениците си с победа. Тимът надви Гройтер Фюрт с 1:0 и продължава напред за Купата на Германия. В деня, в който беше обявено, че новият наставник на отбора ще е Берт ван Марвайк, Хамбургер показа, че има много по-сериозен потенциал, отколкото личи от резултатите в последно време. Единствения гол в двубоя беше дело на Пиер-Мишел Ласога в 64-ата минута.

За третия кръг на надпреварата се класира и Байер (Леверкузен). "Аспирините" се наложиха с 2:0 като гост над Арминия (Билефелд). Попаденията паднаха след почивката и бяха дело на южнокорейския национал Хеун-Мин Сон и Сидни Сам.

Хофенхайм имаше нужда от продължения, за да елиминира втородивизионния Енерги (Котбус) с 3:0. Победата за домакините донесоха голове на Никлас Сюле, Роберто Фирмино и Свен Шиплок.

От турнира отпадна Майнц 05. Бъдещият отбор на Тодор Неделев отстъпи с 0:1 у дома на Кьолн. Гола за "козлите" вкара Марсел Ризе в 54-ата минута.