Берое се превръща в кошмар за Ботев - канарчетата с трета поредна загуба в битката за Тракия (видео)

Берое спечели битката за Тракия, след като успя да надиграе с минималното 1:0 претендента за титлата Ботев (Пловдив). Единственото попадение вкара Давид Каядо в средата на първата част, а след това двата отбора направиха куп фрапантни пропуски.

Така Берое започва да се превръща в най-неудобния противник на водения от Станимир Стоилов пловдивски тим, който инкасира трета поредна загуба от заралии.

Срещата започна с минута мълчание в памет Ангел и Павел, които преди две години бяха убити в Катуница.

През първия четвърт час играта бе равностойна, с много битка в центъра на терена. Единствената по-опасна ситуация бе шут на Ромарио от 15 метра, който обаче не затрудни Караджов.

Берое отговори с изстрел с глава на Георги Андонов в 20-та минута, който излезе в аут.

Само 60 секунди по-късно заралии нанесоха своя съкрушителен удар.  Бразилецът Ронкато осъществи пробив отдясно и центрира към Венци Христов. Последва рикошет в крак на противников бранител, топката попадна в Каядо, който с едно докосване я прати в мрежата на Стаховяк.

В 26-та минута Берое беше близо до втори гол, когато Каядо изскочи зад отбраната на гостите и се опита да прехвърли Стаховяк, който бе напуснал наказателното поле, за да пресрещне нападателя, но стражът успя да спре опасната атака с корем.

В 36-та минута Ботев спокойно можеше да изравни. След груба грешка на Иво Иванов, който се размина елементарно с топката, Ромарио се откъсна сам срещу Караджов, но нападателят стреля в главата на вратаря.

Второто полувреме започна като първото - със здрава битка по целия терен и много единоборства, а на по-късен етап последваха и няколко сериозни пропуска.

В 53-та минута Ронкато остана непокрит в наказателното поле на гостите, на 7-8 метра пред голлинията, и стреля, но Стаховяк изби в корнер. След неговото изпълнение отбраната на Ботев отново не се ориентира добре и остави Георги Андонов да опита изстрел с глава, който профуча над напречната греда.

Постепенно Ботев изнесе играта в половината на домакините. Така се стигна до 68-та минута, в която Галчев с отличен пас изведе Анисе очи в очи с Караджов, но мадагаскарецът би право в ръцете на беройския страж.

Десет минути по-късно Венци Христов открадна топката от Йордан Христов и Бобан Грънчаров в наказателното поле на пловдивчани, но вместо да подаде към намиращия се на празна врата Андонов, стреля в аут, а съотборникът му се разсърди за егоистичната постъпка. Това можеше да коства скъпо на Берое, защото в 86-та минута Ботев имаше голям шанс да изравни. Този път Вандер изскочи зад отбраната на домакините, но ударът му бе слаб и Караджов спаси.

До края на срещата пловдивчани опитаха да натиснат своя противник с центрирания от всички краища на терена, но мелетата не доведоха до нищо опасно. Най-интересното положение в даденото от рефера 3-минутно продължение пък бе един опит за връщане на топката с глава от страна на Веселин Минев към Стаховяк, с който бранителят прехвърли своя вратар, но за негов късмет коженото кълбо не посети мрежата на Ботев за втори път.