Левски пречупи ЦСКА пред препълнена зала и стъпи на волейболния връх в България - на живо от зала "Левски София" с отзивите и награждаването

Лудогорец прегази "шейховете" от Бургас, бразилец изригна с гол красавец (видео)

Отборът на Лудогорец прегази Нефтохимик с 4:0 в мач от 9-ия кръг на "А" група. Попаденията за домакините бяха дело на Жуниор Кишада (6,18), Себастиян Ернандес (56) и Мишел Платини (88), като голът на бразилеца бе доста красив.

"Наставникът на "орлите" Стойчо Стоев бе направил цели седем промени в сравнение с мача с ПСВ Айндховен. От първата минута излезе титулярната защита от двубоя с холанците - Шоко, Александър Барт, Теро Мантула и Жуниор Кайсара. Останалите състезатели останаха на пейката или извън групата, като бяха заменени от играчи, които по-рядко се появяват на терена.

Това не попречи на шампиона на България да бъде пълен господар на терена. "Зелените" правеха каквото си поискат на терена и създадоха куп голови положения. От своя страна пък гостите успяха да застрашат вратата на Иван Чворович само един път.

Още с първия съдийски сигнал Лудогорец се настани в половината на своя опонент и съвсем логично атаките заваляха. Жуниор Кишада изведе своя отбор напред в резултата в 6-ата минута. Иван Стоянов изведе своя съотборник сам срещу вратаря, който прати топката в мрежата, след като бе препънат и паднал на земята.

В 14-ата минута Кишада пропусна отлична възможност да запише за втори път името си сред голмайсторите. Михаил Александров подаде към бразилеца, но той не успя да уцели вратата от пет метра, независимо, че бе оставен напълно непокрит.

Четири минути по-късно Кишада все пак успя да донесе комфортна преднина на своя тим. Александров бе изведен зад гърба на защитата и подаде към нападателя на "зелените", който този път не сбърка за 2:0.

Острите набези на вдъхновените "орли" не спряха дотук. В 25-ата минута Ернандес можеше да направи резултата класически, но не успя да се възползва от отлично центриране на Иван Стоянов и с глава прати кълбото право във вратаря на гостите. Така двата тима се прибраха на почивка.

Вторите 45 минути по нищо не се различаваха от първото полувреме. На зеления килим отново имаше един отбор.

В 56-ата минута Ернандес покачи на 3:0. Колумбиецът пое топката с гръб към противниковата врата, обърна се рязко и с топовен удар не остави шанс на стража на "шейховете". Секунди по-късно Кишада направи поредния си пропуск. Шоко сложи кълбото на главата на нисичкия нападател, но след изстрел с глава тя излезе в аут.

"Шейховете" успяха да създадат първото сериозно положение пред вратата на Иван Чворович чак в 81-ата минута, когато Калоянов стреля с глава. За жалост на привържениците на Нефтохимик стражът на домакините бе заел добра позиция и неутрализира опасността.

Пет минути преди края на мача резервата Мишел Платини отправи удар с глава, но вратарят Караманов се хвърли самоотвержено и успя да избие в корнер.

Нападателят се реваншира в 88-ата минута, когато вкара рядко красив гол. Бразилецът си пое топката и с топовен изстрел от 26-27 метра "скъса" мрежата, оформяйки крайното 4:0.

ЛУДОГОРЕЦ - НЕФТОХИМИК 4:0