Алмерия остана без победа след драматичен хикс с Леванте

Тимовете на Алмерия и Леванте завършиха 2:2 в мач от 5-ия кръг на Ла Лига. Алмерия поведе в резултата в 45-ата минута, когато Хосе Рабаско - Верса бе точен от дузпа. Шест минути след почивката играещият по наем в Алмерия от Ливърпул Сусо се разписа за 2:0 и домакините изглеждаха близо до победата. Нещата обаче много бързо се промениха, след като в 54-ата минута гостите получиха право да изпълнят дузпа, а за нарушението, което извърши, Кристиан Фернандес бе отстранен от игра заради втори жълт картон. Защитникът на Алмерия си изкара два жълти картона само за 2 минути и остави тима си с 10 души на терена. Това позволи на Леванте първо да намали на 1:2 с точно изпълнената от резервата Набил Ел Зар дузпа, а в 60-ата Папакули Диоп изравни. Все пак Леванте не успя да стигне до пълен обрат в резултата. Алмерия остава без победа от началото на сезона.