КВК Габрово би Добруджа 07 с 3:1 и във втората контрола

Волейболният отбор на КВК Габрово записа победа срещу Добруджа 07 (Добрич) с 3:1 (23:25, 25:22, 26:24, 25:20) и във втората контрола, играна снощи. За разлика от първата среща, обаче, успехът дойде доста по-трудно. Волейболистите на Мирослав Живков играха с много желание и мотивация, докато домакините подходиха по-лековато към двубоя и сами си създадоха затруднения, като се получи един оспорван и нервен мач, с размени на реплики от двете страни на мрежата.

Любомир Герасимов започна със същия състав – Николай Кичуков, Минчо Минчев, Иван Власев, Красимир Гайдарски, Костадин Стойков, Илиян Георгиев и Добромир Иванов-либеро. Минути на полето записаха също Мартин Палийски, разпределителят Стефан Георгиев и Теодор Бодуров. Мирослав Живков заложи на Стефан Стоянов, Йордан Желязков, Георги Чалъков, Илия Петков, Димитър Иванов, Михаил Стоев и Николай Тодоров. В игра влязоха също Калоян Кънев, Петър Милушев, Христо Енков, Жулиен Георгиев и Христо Христов.

Добруджанци започнаха по-мобилизирано срещата и спечелиха първата част с 25:23. Във втория и третия гейм гостите също водеха в резултата, но в заключителните разигравания волейболистите на КВК Габрово успяха да обърнат резултата в своя полза. Втората част завърши при 25:22, а третата, след гонитба точка за точка в края – 26:24. В четвъртия гейм домакините взеха сериозен аванс още от началото и без проблеми затвориха мача с 25:20 и 3:1.

Минчо Минчев отново беше най-резултатен за габровския тим с 19 точки (2 аса). 13 точки реализира Костадин Стойков (1 ас, 1 блок). С по 8 точки се отчетоха Краси Гайдарски (1 ас, 2 блока) и Илиян Георгиев (3 блока). Силен мач за отбора на Добруджа 07 изигра диагоналът Йордан Желязков, който беше и най-резултатният играч на полето с 23 точки (1 ас, 1 блок). 14 точки за гостите добави Димитър Иванов, а 11 точки Георги Чалъков, който записа и 4 аса на сметката си.