КВК Габрово би Добруджа 07 с 3:1 в първата си контрола

Волейболният вицешампион на България КВК Габрово откри новия сезон с победа. Селекцията на треньора Любомир Герасимов надигра новака в Суперлигата Добруджа 07 (Добрич) с 3:1 (25:12, 25:20, 25:21, 21:25) в първата си контрола.

Зрителите, които дойдоха в зала "Орловец", видяха един нов отбор на КВК Габрово на игрището. От миналогодишните състезатели на тима в мача взеха участие само Николай Кючуков, Минчо Минчев, Иван Власев и Мартин Палийски. Заради контузии мача пропуснаха Красимир Стефанов, Станислав Петков, Стоян Вулджев и либерото Атанас Митев. Травма попречи и на Костадин Гаджанов да дебютира за КВК Габрово. Така Любомир Герасимов започна мача с Ники Кичуков, Минчо Минчев, Илиян Георгиев, Иван Власев, Костадин Стойков, Красимир Гайдарски и Добромир Иванов-либеро. За последните трима това беше първи мач с екипа на габровския отбор. В третия гейм Мартин Палийски замени Краси Гайдарски, а в четвъртия Иван Власев напусна играта, а бившият национал се върна на терена.

Волейболистите на КВК Габрово отвяха момчетата на Мирослав Живков в първия гейм, който приключи бързо при резултат 25:12. Коце Стойков и съотборниците му започнаха ударно и втората част с 4:0 и 7:1. След това домакините намалиха оборотите и позволиха на добруджанци да намалят разликата, но геймът отново беше в актива на КВК Габрово – 25:20.  В третата част отборът на Добруджа 07 за пръв път в мача поведе и до 13-та точка държеше лидерството. След това габровският тим пое контрола и приключи частта с 25:21. Така резултатът в срещата стана 3:0. Треньорите на двата състава се бяха споразумяли за още един допълнителен гейм. В него волейболистите на КВК Габрово сякаш изгубиха мотивация, а гостите продължиха да набират скорост и резонно се стигна до 25:21 в полза на Добруджа 07 за крайното 3:1.

Великолепна форма демонстрира диагоналът Минчо Минчев реализирал 21 точки в мача. По 12 точки записаха Илиян Георгиев и Костадин Стойков, а 11 точки отбеляза Иван Власев, който изненада със силен начален удар, с отскок, и записа 3 аса на сметката си. За отбора на гостите най-резултатен беше Йордан Желязков с 16 точки. Утре (20 септември) двата отбора ще изиграят още една контролна среща в зала "Орловец". Мачът ще започне в 18,30 часа.