Сенегалското оръжие на Локо покоси Динамо (видео)

Локомотив (Москва) удари с 3:1 Динамо (Москва) в първото столично дерби от 9-ия кръг на руското първенство. В герой за "червено-зелените" се превърна сенегалският нападател Даме Н'Дойе, който отбеляза първия гол във вратата на Динамо, спечели дузпата за втория и асистира за третия. Кристиан Нобоа се разписа за домакините, които в големи периоди от срещата бяха по-добрият отбор, но грешките в защитата им ги провалиха.

Мачът беше от голяма важност и за двата тима, които преди края на трансферния прозорец се подсилиха с някои от звездите на Анжи, но въпреки това изоставаха от лидерите. Динамо имаше само една загуба, но многото равенства държаха отбора на Дан Петреску на 7 точки зад шампиона ЦСКА (Москва). В същото време Локомотив спечели 4 от последните си 5 мача и заемаше четвърта позиция в подреждането.

Петреску остави на пейката възстановения Кевин Курани и в предни позиции за символичните домакини започнаха Александър Кокорин и намиращия се в отлична форма Андрей Воронин.

Атаката на "железничарите" се водеше от Н'Дойе, на когото активно помагаха Александър Самедов, Мбарк Бусуфа и Виктор Обина.

Двубоят стартира с натиск на динамовци. Най-често техните атаки се развиваха по десния фланг, където Балаш Джуджак създаде много проблеми на Виталий Денисов. Футболистите на Локомотив разчитаха на основно на дълги подавания към мощния Ндойе.

Въпреки старанието на 22-ата на терена, головите положения до почивката бяха твърде малко. В 41-ата минута Воронин от точката на дузпата стреля над вратата, а малко по-късно негово попадение беше отменено заради
нарушение срещу Ян Дюрица.

След почивката стана по-интересно. В 51-ата минута Ндойе тръгна от центъра и с мощен удар извън наказателното поле матира Владимир Габулов. Отговорът на Динамо не закъсня. Неразчетено излизане на Иля Абаев беше наказано от Кристиан Нобоа, който изравни в 58-ата минута.

Домакините продължиха да са по-смелият отбор и в 65-ата минута можеха заслужено да поведат, но Кокорин не извлече максимума от перфектен пас на Воронин с пета. Малко по-късно Нобоа беше близо до второто си попадение,
но ударът му мина встрани от вратата.

В 72-ата минута Ндойе надбяга Дъглас и принуди защитника да го фаулира. Нарушението беше на границата на наказателното поле, но реферът Сергей Карасев посочи бялата точка и вдигна червен картон на Дъглас. Александър Самедов реализира дузпата и се разписа срещу бившия си тим, давайки отново аванс на Локомотив.

Дори и с човек по-малко Динамо не се предаде. Джуджак почти успя да изравни, но Абаев се реваншира за грешката си по-рано и спаси. Финалният щурм на динамовци доведе и до още няколко напрегнати епизода пред вратата на Локомотив, но в крайна сметка защитата на гостите издържа, а в добавеното време резервата Ткачев затвърди победата на своя тим с трети гол.

Успехът изкачи Локомотив на второ място в таблицата с 19 точки - една по-малко от водача ЦСКА, който утре излиза в голямото дерби срещу Спартак (Москва). Динамо е на шесто място с 13 точки.