Севиля взе своето от Ещорил (видео)

Отборът на Севиля записа първа победа в група "Н" на Лига Европа, като надигра с 2:1 Ещорил при гостуването си в Португалия. Испанският тим трябваше доста да се потруди, но все пак успя да запише първи три точки в актива си.

Първият шанс в мача бе за гостите, като в 16-ата минута Марко Марин изскочи на добра позиция, но не успя да се разпише. След това обаче домакините стояха по-добре на терена и на няколко пъти обстрелваха вратата на Хави Варас, като с пропуски се отличиха Себа и Леал.

В 59-ата минута обаче Севиля стигна до откриване на резултата. Марко Марин пусна чудесен пас за Мачин, който копна топката над вратаря и успя да отбележи за 0:1. Радостта на испанците обаче бе кратка, тъй като само две минути по-късно Евандро нахлу в пеналта и върна за Бруно Мигел, който успя да възстанови равенството - 1:1. Севилци обаче отново натиснаха и в 77-ата минута взеха своето, като Кевин Гамейро със силен удар не остави шанс на вратаря за кайното 1:2.

Така Севиля взе първи три точки и оглави класирането в групата, докато Ещорил е на последното място с нула точки.

Ещорил - Севиля 1:2
0:1 - Мачин (59)
1:1 - Бруно Мигел (61)
1:2 - Гамейро (77)