Ботев Пд си направи гаргара с отбор от "А" група и е на 1/8-финал (галерия)

Ботев (Пловдив) разгроми Нефтохимик в първи мач от 1/16-финалите за купата на България. "Канарчетата" си направиха гаргара с гостуващия на "Колежа" отбор, побеждавайки го с 6:0. По този начин реваншът стана протоколен. Хеттрик за домакините записа Луис Педро (23,38,85), два гола добави Станислав Костов (75,84) и едно попадение добави Анисе Абел (35).

През всичките 90 минути на днешния двубой на терена имаше само един тим - този на Ботев. Играчите в жълто-черно правеха каквото си поискат на терена, като гостите може да бъдат доволни, че резултатът не стана двуцифрен. Възпитаниците на Станимир Стоилов създадоха множество голови положения, но не успяха да реализират доста от тях.

Най-сериозни пропуски направиха Костов е Вандер Виейра. От своя страна път "шейховете" бяха напълно беззъби и не успяха да създадат никакви проблеми на Адам Стаховяк и бранителите пред него. Нефтохимик за пореден път показа, че не заслужава мястото си в "А" група.

Още с първия съдийски сигнал Ботев притисна своя опонет и постепенно успя да се настани в противниковата половина. "Канарчетата" създадоха първата опасност в 15-ата минута, когато Анисе отправи силен изстрел, но топката не намери очартанията на вратата.

Това се случи малко по-късно. Луис Педро изведе "канарчетата" напред в резултата в 23-ата минута, след прецизно центриране на Анисе Абел. Попадението още повече вдъхнови "жълто-черните", които вдигнаха темпото и съвсем логично атаките заваляха.

В 35-ата минута възпитаниците на Станимир Стоилов вкараха втори гол. Този път точен бе Анисе, като Луис Педро се реваншира на своя съотборник, извеждайки го на добра позиция и бившият футболист на ЦСКА не сбърка. Три минути по-късно Педро окончателно сложи точка на спора, отбелязвайки втория си гол в мача. Нападателят се разписа с удар от границата на наказателното поле, като късметът бе на негова страна, тъй като преди да влети в мрежата, кълбото срещна противников играч.

Втората част по нищо не се различаваши от първите 45 минути. Домакините се забавляваха на терена, а гостите гледаха мача без билет. В 75-ата минута Ботев вкара четвърти гол. Енрике навърза двама играчи на Нефтохимик и подаде към Станислав Костов, който отбеляза на празна врата.

Десет минути по-късно Костов записа за втори път името си сред голмайсторите. Бившият футболист на ЦСКА бе изведен на добра позиция и с техничен удар не остави шанс на стража Караманов. Между двата гола сериозни пропуски направиха Вандер и Костов като и двамата не успяха да отбележат след като бяха останали очи в очи със стража на Нефтохимик. Така се стигна до 85-ата минута, когато Педро записа хеттрик, оформяйки крайното 6:0.

Ботев Пд - Нефтохимик 6:0