Реал Сосиедад се изложи след десетилетие чакане (видео)

Отборът на Реал Сосиедад падна с 0:2 у дома от Шахтьор (Донецк) в среща от група "А" на Шампионската лига, играна пред 27 902 зрители в Сан Себастиан. Алекс Тейшейра попари "Аноета" с попадения в 65-ата и 87-ата минути. "Бяло-сините" стъпиха накриво след 10-годишна пауза от най-авторитетния клубен турнир.

Баските имаха игрово предимство през първата част и създадоха по-опасните положения. Първи Антоан Гризман шутира в третата минута, но топката мина над Пиатов след отбиване в Ракитский. Минута по-късно Чаби Прието не стреля добре с глава при удобно положение след пас на Рубен Пардо. В 25-ата Карлос Вела беше изведен от Гризман, но не успя да преодолее последния бранител.

Минута по-късно след изчистване при корнер Прието опита интересна парабола, но топката не попадна в целта. В 41-вата дойде най-спорното положение в мача. Прието беше препънат на границата на наказателното поле. Румънският съдия Овидиу Хатеган назначи свободен удар, като останаха съмнения, че нарушението е вътре.

В 62-рата Пиатов спаси опасен удар на Сеферович, който спечели битката със Сърна. Минута по-късно съдията не зачете гол на Тайсън от гостите заради засада. В 65-ата обаче нямаше кой да спре Алекс Тейшейра. Дъглас Коста подаде отдясно към наказателното поле, където Тейшейра с бързо движение матира Клаудио Браво за първото попадение в мача. В 70-ата нов гол не беше зачетен заради засада и отново съдиите имаха право - Гризман наруши правилата. В 77-ата баските удариха греда: Микел Гонсалес нямаше късмет след удар с глава отблизо. Точка на спора беше сложена в 87-ата минута, когато Тейшейра за втори път огорчи чилийския страж с фалцов изстрел - 0:2.

Водачи в групата след първите мачове са Манчестър Юнайтед и Шахтьор, които се очертават като фаворити.