Хеттрик на Воронин доближи Динамо до лидерите (видео)

Звездната селекция на Динамо (Москва) започва да оправдава очакванията. В последния мач от 8-ия кръг на Премиер лигата столичният тим разгроми с 4:1 като гост Урал и се доближи до водачите в класирането. Всички голове за Динамо паднаха още до почивката. Много силен мач за отбора на Дан Петреску направи украинският ветеран Андрий Воронин, който заби хеттрик във вратата на домакините (18, 35, 45-д.), а преди това се разписа и завърналият се от Анжи Александър Кокорин. Почетното попадение за новаците в елита вкара Спартак Гогниев в 88-ата минута.

Двубоят в Екатеринбург се разви по възможно най-добрия начин за Динамо. В 7-ата минута Кокорин се отскубна и технично пусна топката покрай Кот за 0:1. Малко по-късно стражът на Урал се контузи и трябваше да бъде заменен от Алексей Солосин. В 18-ата минута резервният вратар на домакините вече трябваше да вади топката от мрежата си след центриране на Марко Ломич и точен удар с глава на Воронин. Бившият украински национал вкара втория си гол в 35-ата минута след асистенция на Кокорин, а в самия край на полувремето оформи хеттрика си от дузпа.

Малко преди четвъртия гол Урал остана в намален състав заради червен картон на Жерсон Азеведо, който фаулира излизащия очи в очи със Солосин Алексеи Ионов.

През втората част динамовци намалиха оборотите, а резервата Гогниев върна един гол за Урал.

В класирането Динамо вече е на 6-о място с 13 точки - седем по-малко от водача ЦСКА (Москва). Урал е на 13-а позиция с 5 точки.