"Росонерите" тръгнаха като при последното Скудето

Отборът на Милан стигна измъчено до равенство 2:2 при гостуването на Торино, като две минути преди края на редовното време губеше с два гола. Съли Мунтари и дузпа на Марио Балотели донесоха точката, която е общо четвърта след първите три кръга.

Интересното е, че при първия сезон на Масимилиано Алегри начело на отбора през 2010/2011 година Милан също стартира с четири точки от възможни девет след първите три мача, но в края на сезона стигна до своето 18-о Скудето. Тогава първо Милан победи с 4:0 Лече, след което загуби с 0:2 от Чезена, преди равенството 1:1 с Катаня на "Сан Сиро".

Предните два сезона "росонерите" записаха първо две точки от три мача през 2011/2012 и три през 2012/2013, като в края на сезона записаха второ и трето място. При дебютния сезон лошо тръгна и Златан Ибрахимович, който след това бе основната фигура в състава на Милан, а сега след началото на сезона в тима се завърна Кака, който също не впечатли в повторния си дебют.

Отборите на Алегри винаги тръгват бавно, но след това навлизат във форма. Този сезон "червено-черните" трябваше да сменят подготовката, за да са във форма за плейофа с Шампионската лига.

Въпреки успеха над ПСВ Айндховен, в първенството Милан отново тръгва бавно и вече изостава на пет точки от Наполи. Именно съставът на Рафаел Бенитес гостува в Милано на Марио Балотели и компания следващия уикенд, след като преди това стартират сезона в груповата фаза в ШЛ. Милан срещу Селтик у дома, а "небесносините" приемат Борусия (Дортмунд)