Драматично завръщане на Кака, но пак Балотели спаси Милан (видео)

Отборът на Милан се спаси от второ поражение за сезона в Серия "А" с гол от дузпа в последната секунда. Марио Балотели донесе равенството 2:2 при  гостуването на Торино от третия кръг на калчото. "Росонерите" губеха заслужено до 88-ата минута с 0:2 след голове на Данило Д`Аброзио (47) и Алесио Черчи (70), които дадоха комфортна преднина за Торо и "биковете" предчувствуваха престижния успех. Съли Мунтари намали с малко куриозен гол, а домакините имаха претенции за положение на засада на Балотели.

Бразилската звезда Кака излезе като титуляр в повторния си дебют с червено-черната фланелка. Той започна добре срещата в схема 4-3-1-2, но след 20-ата минута Торо стояха по-добре на терена, въпреки че чисти положения липсваха. Секунди преди края на първата част Рикардо Монтоливо се контузи и бе заменен от Андреа Поли. Така капитанската лента получи Кака, а Монтоливо имаше проблеми с дясното бедро.

Втората част започна отлично за "биковете". Левият халф Данило Д`Амброзио откри в 47-ата минута, когато преодоля Кристиан Дзакардо и отблизо прати топката в близкия ъгъл на Кристиан Абиати. Гостите продължаваха да играят на ниски обороти и без много идея, като имаха претенции за дузпа в 65-ата минута срещу Балотелти.
Алесандро Матри смени Робиньо, а Кака помоли за смяна и на негово място дебют направи Валтер Бирса. Секунди по-късно звездата на домакините Черчи взриви трибуните. Крилото удвои с красив прехвърлящ удар в 70-ата минута, останал очи в очи с Абиати.

Марио Балотели в 73-ата минута сам срещу Даниеле Падели пропусна най-чистото положение за "росонерите", след като стражът парира неговия удар. Изненадващо Съли Мунтари намали в 88-ата минута, а домакините искаха засада на Балотели при изстрела на ганаеца от границата на наказателното поле.

Във втората минута на даденото продължение се стигна до дузпа за Милан след нарушение на резервата Джовани Паскуале срещу Поли. Домакините се нахвърлиха срещу рефера Маса. Причината затова не бе, че е дал 11-метров наказателен удар, тъй като дузпата бе 100%. Джанпиеро Вентура имаше претенции, че не бе позволено на Торино да направи трета смяна при контузията на Марсело Ларондо, когато топката беше в тъч, а играчът лежеше на земята. Милан изпълниха бързо страничното хвърляне и се стигна до дузпата, която Марио Балотели (97) след пет минутни разправии хладнокръвно реализира. Това бе неговият 21-и точен удар от бялата точка от 21 опита в кариерата.

Двата тима останаха с четири точки, като вече имат победа, загуба и равенство. Лидерът Наполи вече е с пет преднина след само три мача, а след седмица гостува на "росонерите". Преди това двата тима имат мачове в Шампионската лига.