Контролна среща: България (U16) - Вестфалия (U16) 0:1

Леванте изпусна Реал Сосиедад

Отборите на Леванте и Реал Сосиедад направиха 0:0 в двубой от четвъртия кръг на Примера, игран на "Сиутат де Валенсия" край Турия. "Синьо-червените" пропиляха доста положения след почивката, като вратарят на участника в Шампионската лига Клаудио Браво направи голям мач.

През първото полувреме баските бяха по-настъпателни. Срещу себе си обаче срещнаха добре организирана валенсианска защита. "Синьо-червените" бяха малко по-опасни на контри. Давид Барал (9) и Папакули Диоп (40) се отличиха с опасни изстрели, но само толкова.

След почивката срещата се динамизира. В 49-ата Баба Диавара се озова сам срещу вратаря, но Клаудио Браво се справи. В 55-ата отново чилийският страж се прояви вещо, пак срещу Баба. В 67-ата "чури урдин" изпуснаха тройно положение: Харис Сеферович, Чаби Прието и Карлос Вела не успяха. В 75-ата Браво отново беше герой след нов опит на Баба. В 82-рата Диоп нацели греда след тежък шут.

Тимовете на Хоакин Капарос и Хагоба Арасате са в средата на таблицата с пет точки.

Снимка: "Марка"