Курдов се скъса да бележи - измъкна Славия от зоната на изпадащите

С два гола на Атанас Курдов и един на Галин Иванов Славия би с 3:0 като домакин Пирин (Гоце Делчев) в мач от 7-ия кръг на "А" група и по този начин белите се измъкнаха от зоната на изпадащите.

Домакините започнаха по-активно срещата, но през първата част така и не успяха да стигнат до гол.

В 6-та минута Радослав Димитров подаде към Курдов, който се намираше около точката на дузпата, но не успя да си спре добре топката и тя му бе избита в корнер. Гостите отговориха с добър самостоятелен пробив и шут на Драги Коцев в 17-та минута, но стражът на белите Георги Петков изби в корнер.

Славия продължи да играе малко по-активно и в 26-та минута комбинация между Невес и Радослав Димитров завърши с изстрел на втория, който излезе в аут. Секунди по-късно пробив на Галин Иванов по дясното крило завърши с пас към Курдов, но бранител на гостите успя да изчисти топката.

В 45-та минута Милен Василев центрира към Курдов, но изстрелът с глава на нападателя отново не намери целта.

През втората част Славия заигра далеч по-ефективно и успя да поведе в резултата след гол на Курдов в 51-та минута, който се разписа отблизо след центриране на Галин Иванов. В тази ситуация неврокопчани потърсиха сметка от белите футболисти, тъй като те предпочетоха да направят атака вместо да изкарат топката заради паднал на тревата играч на гостите.

В 55-та минута Курдов имаше шанс да вкара ново попадение, когато след центриране на Василев и изстрел с глава нацели левия страничен стълб на Пирин.

На 2:0 покачи отново Курдов, разписал се пет минути преди края на мача. Тогава Диего Невес подаде към централния нападател на белите и той от 10-11 метра простреля Абди Абдиков за втори път. Това бе четвърти гол в първенството за тарана на белите, който се разписа в трети пореден шампионатен двубой.

Крайното 3:0 за Славия оформи Галин Иванов, който вкара в 89-та минута от дузпа, свирена за нарушение срещу Курдов.

снимка: Марин Маринов, Sportal.bg