Неубедителен Манчестър Сити пречупи Хъл за втора домакинска победа (видео)

Манчестър Сити постигна втора домакинска победа от началото на сезона в Премиър лийг, надделявайки с 2:0 над новака Хъл Сити. Двете попадения паднаха през втората част, като  Алваро Негредо даде аванс на "гражданите" в 65-ата минута, а Туре Яя сложи точка на спора в самия край. Въпреки успеха обаче вицешампионите не играха убедително във втори пореден мач, докато отборът на Хъл остави добро впечатление, като през първата част дори имаше по-добри възможности за гол на "Етихад".

Мениджърът на Манчестър Сити Мануел Пелегрини бе направил две промени в своя стартов състав в сравнение с тези, които започнаха при шокиращата загуба от Кардиф. Александър Коларов зае мястото на Гаел Клиши на левия бек, докато възстановеният от контузия Матия Настасич се завърна в центъра на отбраната вместо Хави Гарсия. Стеван Йоветич остана на резервната скамейка. В състава на Хъл Сити привлеченият от Съндърланд Дани Греъм стартира вместо Яник Сагбо.

Както и в предишния шампионатен двубой, "гражданите" не показаха добра игра през първата част, като удар на Джолиън Лескът с глава, спасен от Алън Макгрегър, бе най-добрата възможност за гол на домакините. Дани Греъм пък вкара топката във вратата на Джо Харт, но попадението бе правилно отменено заради засада. Соне Алуко и Роберт Корен пропуснаха да дадат аванс на Хъл.

В началото на втората част в игра се появи Алваро Негредо. Именно испанецът даде аванс на Манчестър Сити в 65-ата минута, когато засече с глава перфектно центриране на Сабалета отдясно. В последната минута Туре Яя узакони успеха на вицешампионите след перфектно изпълнен пряк свободен удар.

Така Манчестър Сити записа втора домакинска победа и след три изиграни кръга има актив от шест точки. Хъл остава с 3 т.