Контролна среща: България (U16) - Вестфалия (U16) 0:1

Силен старт за Фиорентина, Джузепе Роси се завърна с гол (видео)

Отборът на Фиорентина показа, че и през новия сезон в Серия "А" ще играе важна роля. "Виолетовите" започнаха кампанията си с победа срещу Катаня с 2:1 и зарадваха препълнения "Артемио Франки". Джузепе Роси, който дълго време лекуваше контузия, вкара първия си гол за тима от Флоренция. През миналия сезон нападателят изигра само един мач, но вече е във форма и откри резултата в 14-ата минута. Гостите изравниха чрез Пабло Бариентос, но още до почивката Давид Писаро отбеляза победното попадение за Фиорентина.

Дебют в Серия "А" направи привлеченият от Байерн (Мюнхен) Марио Гомес. Новата звезда на Фиорентина се стара много, но не успя да се разпише. Той бе най-близо до гола в края на първото полувреме, но негов удар срещна гредата.

Първи мач с екипа на "виолетовите" изигра и Йосип Иличич. Словенският национал се появи като резерва на мястото на Роси.