Рибери е безценен за баварците

Байерн (Мюнхен) започна перфектно сезона в Бундеслигата и вече има три поредни победи. Вчера шампионите надвиха Нюрнберг с 2:0. Пореден силен мач направи Франк Рибери, който с право се надява в края на годината да заслужи "Златната топка". Французинът вкара първия гол в 69-ата минута, с което пречупи "франките" и разчисти пътя за победата на своя тим.

Статистиката показва, че Рибери е безценен за Байерн. В последните 33 двубоя за първенство, в които той е бил на терена, отборът няма загуба, като е записал 30 успеха и 3 равенства. Впечатляващо е, че в момента баварците са в серия от 18 поредни победи с Рибери в състава. Така националът на "петлите" подобри рекорда на Рой Макай, с когото Байерн беше регистрирал 17 последователни успеха в Бундеслигата.

При попадението си срещу Нюрнберг Рибери не се сдържа и си съблече фланелката. "Усещах толкова много адреналин в кръвта си", сподели звездата.

Отличната серия може да бъде продължена във вторник, когато тимът на Джосеп Гуардиола гостува на Фрайбург в изтеглен мач от четвъртия кръг. Не е изключено обаче треньорът да даде почивка на Рибери преди финала за Суперкупата на Европа срещу Челси в петък.