Байерн сгази Нюрнберг и би само с 2:0 (видео)

Тройният шампион Байерн (Мюнхен) продължи убедителното си представяне след домакинска победа с 2:0 над Нюрнберг в среща от третия кръг на Бундеслигата. Баварците изиграха много силно второ полувреме, в което изпуснаха множество положения. Радостта на Франк Рибери при първия гол в 69-ата минута беше толкова голяма, че французинът съблече фланелката си. В 78-ата Ариен Робен също се разписа. В 33-ата Дейвид Алаба изпусна дузпа.

Марио Гьотце се появи за първи път в стартовия състав на баварците. Младият германец влезе в офанзивното каре зад Марио Манджукич, оформено още от Ариен Робен, Тиаго Алкантара и Франк Рибери. Михаел Вийзингер подреди 4-2-3-1.

От началото на срещата домакините овладяха инициативата и съперникът им много рядко докосваше топката. Въпреки постепенните опити на баварците интересните положения липсваха. В 15-ата минута първата опасност беше пред вратата на Мануел Нойер. Даниел Гинчек изпрати бомба от 18 метра, който се отби от напречната греда и тупна сантиметри пред голлинията.

Тимът на Джосеп Гуардиола разчиташе предимно на нападения по левия фланг, където много дейно действаше Рибери. В 20-ата френското крило опита удар към близката греда, но топката излезе в аут. Две минути по-късно Робен прекали с индивидуалната игра в наказателното поле. В 24-ата Дейвид Алаба центрира много опасно, но Манджукич остана под топката.

В 32-рата съдията Кристиан Дингерт даде спорна дузпа за баварците след схватка между Робен и Нилсон. Алаба обаче изпорти положението, а вратарят Рафаел Шефер се превърна в герой, отразявайки удара. В 41-вата той направи решаващо излизане, спирайки хубав пас към Алаба. В 45-ата Жером Боатенг изстреля страховит шут от 28 метра, който вратарят отрази с мъка. Минута по-рано Байерн поиска втора дузпа при съмнения за игра с ръка. Полувремето завърши с опасен диагонален шут на Робен, преминал малко над гредата.

През второто полувреме мюнхенци осъществиха зверски натиск и интересните положения пред Шефер се редяха почти през две минути. Марио Манджукич имаше няколко много добри възможности с глава. Най-близо "деветката" беше в 60-ата минута, но Шефер изби майсторски. Марио Гьотце имаше също няколко възможности, но вратарят се оказа по-хитър.

В средата на полувремето Пеп замени Тиаго и Гьотце, за да вкара в игра героите от миналия сезон Томас Мюлер и Тони Кроос. В 69-ата най-сетне падна дългоочакваното попадение. Първо нямаше кой да засече топката на пет метра от голлинията. Тя стигна до Лаам, който вдигна топката и Рибери се появи зад Манджукич и с глава порази мрежата - 1:0.

В 78-ата Ариен Робен успокои "Алианц Арена" с втори гол. Холандецът слаломира отдясно и технично търкули топката по земя към далечната греда. Интересното е, че го направи с по-слабия си десен крак. В 82-рата Робен пусна брилянтен пас към далечната греда, но Манджукич се размина. Минута по-късно Алаба финтира брилянтно и пусна пас към Мюлер, чийто нисък удар не намери целта. В 84-ата резервата Джердан Шакири изпусна сам от десет метра.

Байерн е рамо до рамо с Борусия (Дортмунд) със стопроцентов актив от девет точки. Следващият мач на баварците е за Суперкупата на Европа срещу Челси.