Ботев Пд ликува! Голов спектакъл озари "Колежа" (видео)

Отборът на Ботев (Пловдив) победи Славия в мач от 6-ия кръг на "А" група. Възпитаниците на Станимир Стоилов се наложиха с 3:2 и по този начин зарадваха своите привърженици, дошли да наблюдават срещата на "Колежа". Точни за "канарчетата" бяха Ромарио (21), Тодор Неделев (34) и Томаш Иршак (78). За гостите от София се разписаха Атанас Курдов (18) и Фернандо Да Силва (64).

Атанас Курдов изведе гостите напред в резултата в 18-ата минута. Бившият нападател на "канарчетата" се възползва от груба грешка на Артур Енрике, който направи несполучлив опит да върне с глава топката към стража Стаховяк. Курдов обаче не се зарадва на гола, тъй като преди време защитаваше цветовете на Ботев и бе любимец на публиката.

Три минути по-късно Ромарио изравни, след като си пое кълбото с гърди и с премерен удар опъна мрежата.

В 32-ата минута Славия отговори подобаващо и бе на крачка от втори гол. Галин Иванов напредна отдясно, финтира футболист на "жълто-черните" и стреля в далечния ъгъл. Стаховяк обаче бе заел добра позиция и спаси.

Две минути по-късно дойде часът на звездата на провдивчани Тодор Неделев, който вкара дежурното си попадение. Младокът, който днес носеше капитанската лента се разписа за 2:1, след като бе изведен сам срещу вратаря от Мариян Огнянов.

До края на първата част не се случи нищо интересно на терена и главните действащи лица се прибраха на почивка.

Втората част отново стартира с гол във вратата на домакините. В 64-ата минута Славия изравни. Възпитаниците на Асен Букарев сътвориха добра контраатака и след центриране на Галин Иванов топката попадна в краката на Фернандо Да Силва, който отбеляза на празна врата.

Попарени от гола футболистите на Ботев вдигнаха оборотите и инфарктните моменти пред вратата на Кунчев не закъсняха.

В 75-ата минута Томаш Иршак сложи топката на главата на Станислав Костов, който от няколко метра стреля, но Кунчев демонстрира добър рефлекс и не допусна за трети път кълбото да посети неговата мрежа.

Малко след това Неделев имаше възможност да се превърне в герой за своя тим. След прецизно двойно подаване със Спрокел, талантът излезе под ъгъл сам срещу вратаря, но стреля слабо и не успя да застраши вратата на Славия.

В 78-ата минута Иршак покачи на 3:2 и изправи феновете на крака. Вътрешният полузащитник направи две двойни подавания и след като се озова очи в очи с Кунчев, насочи кълбото в десния ъгъл, оформяйки крайния резултат.

Секунди пред последния съдийски сигнал Луис Педро имаше възможност да направи победата по-изразителна. Нападателят се освободи майсторски и излезе сам срещу Кунчев, но ударът с вътрешната част на ходилото му изневери и топката излезе в аут.

БОТЕВ ПД - СЛАВИЯ 3:2