Женско първенство по футбол: Пълдин (Пловдив) - Локомотив (Стара Загора) 0:2

Ново попълнение зарадва Монпелие

Отборът на Монпелие успя да постигне първи успех в Лига 1 с гол в последната минута на новото попълнение Сиака Тиене в мача си срещу Сошо от третия кръг на Лига 1. Преди това двата тима си бяха разменили по един гол в рамките на две минути в края на първото полувреме, дело на Рой Контут за гостите и Виторино Илтон за домакините.

Това бе първи победа на шампионите отпреди две години, след като в първите си два мача бяха регистрирали равенство и загуба, така играчите на Жан Фернандес в момента имат четири точки. Сошо пък остава със само една.

Новакът Гинган спечели едно от дербитата на полуостров Бретан и победи с 2:0 Лориен. И двете попадения бяха дело на звездата на тима Мустафа Ятабаре. Това бяха първи точки за домакините в елита. Лориен пък остава с три точки след победата си над Нант преди седмица.

С два гола на новото си попълнение Нелсон Оливейра Рен победи като гост Евиан с 2:1. Попадението за домакините бе дело на Кевин Бериго.