Арсенал докосва групите след безпроблемно гостуване в Истанбул (видео)

Отборът на Арсенал постигна отличен турнирен резултат и е много близо до групите на Шампионската лига, след като се наложи с 3:0 над Фенербахче в Истанбул. "Артилеристите" доминираха през целия мач и не дадоха никакъв шанс на своя съперник. Очакванията за тежко гостуване на англичаните не се оправдаха и те можеха да се поздравят и с по-изразителен успех. Киърън Гибс в 51-ата, Аарън Рамзи в 64-ата и Оливие Жиру в 77-ата минута от дузпа донесоха успеха на гостите, които могат да гледат спокойно към реванша на "Емиратс" след седмица.

Арсенал бе отборът, който одминираше през първото полувреме, но поне в началните минути трудно стигаше до чисти голови положения. Все пак гостите постепенно започваха да притесняват Волкан Демирел, като първо в 16-ата минута Санти Касорла опита удар, който бе блокиран от защитник. Минута по-късно вратарят на домакините трябваше да внимава след като опит за изчистване на Бруно Алвеш срещна тялото на Оливие Жиру и топката полетя опасно към вратата, но стражът реагира адекватно и улови. Веднага след това пък Жиру имаше добра възможност да стреля от близо с глава, но прати топката в аут.

В същото време играчите на Фенербахче изглеждаха доста неориентирани и така и за цялото първо полувреме не отправиха нито един удар по посока вратата на Войчех Шчесни. За сметка на това Арсенал имаше още няколко добри възможности, като Аарън Рамзи стреля опасно в 25-ата минута, а в самия край на полувремето Джак Уилшир с прекрасен пас намери Жиру на стрелкова позиция, но ударът му бе неточен.

И през втората част събитията на терена не се промениха особено и Арсенал бе отборът, който повече търсеше гола. Така в 51-ата минута Жиру изведе Уолкот в наказателното поле, а той веднага центрира успоредно на голлинияат към Гибс, който от близо засече топката във вратата за 0:1. Само три минути по-късно Уолкот изскочи очи в очи с вратаря, но стреля право в тялото му. В 64-ата миута обаче Аарън Рамзи бе оставен да напредне и да стреля от около 25 метра и той с много силен удар по земя удвои преднината на своя тим. В 77-ата минута пък Уолкот бе съборен за дузпа и Жиру не сгреши от бялата точка за крайното 0:3.