Челси се измъкна срещу коравия Астън Вила, Тонев дебютира (видео)

Отборът на Челси измъкна много трудна победа с 2:1 в домакинството си на Астън Вила в изтегления мач от 3-ия кръг в Премиър лийг. Двата тима направиха доста интересен двубой на "Стамфорд Бридж", като домакините първи откриха резултата в 6-ата минута след нещастен автогол на Антонио Луна. В 45-ата минута обаче Криситан Бентетке изравни, а след това гостите създадоха доста проблеми на своя съперник, който все пак показа класа и в 73-ата минута Бранислав Иванович донесе успеха с 2:1. Първи минути за гостите пък записа българинът Александър Тонев, който се появи в игра като смяна в 82-ата минута.

Срещата започна с натиск на Челси и още в 6-ата минута Еден Азар получи на скорост в наказателното поле, веднага отправи удар, който бе спасен от Брад Гузан, но топката срещна тялото на Антонио Луна и влезе във вратата за 1:0. След това Оскар опита далечен изстрел в 19-ата минута преминал над вратата.

Постепенно Астън Вила овладя натиска на домакините и в 23-ата минута Фабиан Делф изстреля истинска бомба от около 30 метра, но покрай вратата. Веднага след това пък Франк Лампард имаше шанс да опита точността си от фаул, но прати топката над вратата. В 35-ата минута Оскар направи хубав самостоятелен пробив и стигна до границата на наказателното поле, където реши да отправи удар, който обаче отново не попадна в очертанията на вратата.

И така първото полувреме вървеше към края си, когато в допълнителното време Габриел Агбонлахор направи страхотен пробив по крилото и центрира към Кристиан Бентеке, който овладя на точката на дузпата и с прекрасен удар не остави шансове на Петер Чех за 1:1.

В началото на вротото полувреме домакините претендираха за дузпа след като Демба Ба падна в пеналта след сблъсък с Рон Влаар, но съдията не отсъди такава. След това в 59-ата минута трима защитници се разминаха с топката в наказателното поле на Вила и тя стигна до Еден Азар, който обаче стреля прекалено слабо.

Постепенно обаче Астън Вила изнесе играта и имаше няколко страхотни възможности да поведе в резултата. Първо в 62-ата минута Бентеке свали за Агбонлахор пред пеналта и той стреля, но над вратата. След това пък Бентеке центрира прекрасно за Андреас Вайман, който стреля от близо от воле, но не успя да уцели вратата. Челси пък отговори с далечен и доста неточен удар на Рамиреш. И когато изглеждаше, че гостите имат инициативата, в 73-ата минута се стигна до едно центриране от фаул в наказателното им поле, където Иванович се извиси и с глава заби топката във вратата за 2:1. В ситуацията обаче останаха съмнения за засада.

След това Челси отново взе инициативата и в 78-ата минута Ромелу Лукаку имаше добра възможност, но ударът му се отби от гредата. В 86-ата минута обаче гостите бяха много близо до изравняването, като Бентеке свали с глава за Вайман, който стреля от движение, но Чех с прекрасна намеса спаси.

В крайна сметка Челси записа втория си успех за сезона и 10-ти пореден в Премиър лийг, като така оглави класирането с пълен актив от 6 точки. Астън Вила пък остава с 3 точки на 5-ата позиция. И двата тима обаче имат мач повече в актива си от останалите.