Берое и Черно море разочароваха (видео)

Отборите на Берое и Черно море завършиха 0:0 в последната среща от 5-ия кръг на "А" група. Двата тима изиграха слаб мач и разочароваха близо 4000 зрители в Стара Загора. Това е четвърти пореден мач без успех за футболистите на Петър Хубчев, които успяха да победят единствено Славия в София. С 6 точки те са на 8-о място. Със същия актив "моряците" са една позиция по-назад.

Любопитно е да се отбележи, че за пет изиграни двубоя играчите на Георги Иванов са вкарали един гол и са допуснали също едно попадение. В последните минути на днешната среща гостите играеха откровено за равенство и си изкараха два жълти картона за бавене на време.

Варненци бяха по-активни в началните минути на двубоя, но успяха да стигнат само до няколко статични положения пред Иван Караджов. При един фаул пред наказателното поле Бекир Расим стреля в стената и поиска игра с ръка на играч в зелено, но реферът Георги Димитров не видя основание да отсъди дузпа.

Домакините отговориха с поредица от корнери пред Емил Михайлов, който заместваше юношеския национал Георги Китанов. В 23-ата минута Венцислав Христов отправи първи удар към вратата на "моряците", който обаче попадна в ръцете на Михайлов.

Малко по-късно Бакари нахлу в наказателното поле на Берое и се строполи след съприкосновение с бранител, но сигнал за дузпа отново нямаше.

Повече сили в атака хвърлиха старозагорци през втората част. Опитите им за постепенни атаки обаче не затрудняваха добре организираната защита на Черно море. Евандро Ронкато и Елиаш да Силва разчупиха шаблона с удари от голямо разстояние, които не намериха рамката на вратата. В 64-ата минута Ронкато показа далеч по-точен мерник, но този път Михайлов атрактивно улови кълбото.

В 80-ата минута домакините разиграха заучена комбинация, при която Костадин Стоянов центрира в наказателното поле, бранителите в синьо и черно не успяха да изчистят и топката стигна до Борислав Стойчев. Централният бранител обаче стреля безкрайно неточно и топката отиде високо над вратата. Пет минути по-късно бившият футболист на Лудогорец Георги Костадинов направи дебют с екипа на Берое, заменяйки Елио Мартинс.

Едва в 89-ата минута "моряците" успяха да създадат суматоха пред Караджов, ала центрирането от фаул не бе засечено от футболист на гостите и кълбото излезе в аут.

В следващия кръг и двата тима имат тежки мачове. В събота старозагорци гостуват на "Лудогорец Арена", а 24 часа по-късно Черно море се изправя срещу Левски на стадион "Георги Аспарухов".