Фулъм и Берба стартираха с победа в Англия (видео)

Отборът на Фулъм стартира с победа в английската Висша лига, след като се наложи с минималното 1:0 като гост над Съндърланд и по този начин започна с три точки сезона. Българският нападател на "котиджърс" Димитър Бербатов игра цял мач за лондонския клуб и бе декориран с жълт картон в края на срещата. Единственото попадение за отбора отбеляза халфът Пайтим Касами в 52-ата минута, след като надскочи отбраната на Съндърланд в наказателното поле и с глава прати топката покрай Киърън Уестууд след центриране от корнер. Интересен е фактът, че това бе първият гол за Касами с екипа на Фулъм, откакто той е в отбора.

Отбраната на домакините хвърли големи усилия да опази Бербатов и в по-голямата част от мача се справи с тази задача, като нашият сънародник непрекъснато трябваше да се бори с по двама съперници за владението на топката. Все пак Берба допринесе за победното попадение на своя тим, след като със свое отиграване спечели корнера, от който впоследствие падна и единственото попадение в двубоя. Деймиън Дъф центрира отлично от ъгловия удар, а Пайтим Касами се оказа на точното място на далечната греда, за да донесе победата на гостите.

В тима на Мартин Йол дебютираха няколко нови попълнения, като Маартен Стекеленбург, Дерек Боатенг и Адел Таарабт. Въпреки това гостите показаха отлична отборна игра и рядко допускаха положения пред новия си страж Стекеленбург и заменилия го принудително в последните минути Дейвид Стокдейл. В същото време "черните котки" демонстрираха доста слаба игра в нападение и макар да владееха повече топката през почти целия мач, не успяха да създадат нито едно опасно голово положение.

Така Фулъм се възползва от единствената си възможност да се разпише във вратата на съперника и грабна трите точки, за да направи летящ старт на сезона в Премиър лийг.