Русия се издъни срещу Северна Ирландия (видео)

Русия направи грешна стъпка по пътя към Мондиал 2014, след като загуби с 0:1 от Северна Ирландия в Белфаст в среща от предварителна група F. Загубата остави руснаците на второ място в класирането с 12 точки, докато на върха остана Португалия с 14. Единственият гол в мача отбеляза Мартин Патерсън в 43-ата минута, който порази вратата на Игор Акинфеев, след като надви във вуздушен двубой Василий Березуцки.
На почивката треньорът на Русия Фабио Капело направи две смени - на местата на Александър Кержаков и Алан Дзагоев влязоха Денис Черишев и хитът ва руската Премиер лига Артьом Дзюба. Черишев обаче се контузи само след пет минути престой на терена и беше принудително сменен от Александър Самедов.
"Ирландците ни изненадаха. Гледах последните им три мача и в нито един от тях не се доближаваха до бързината, която демонстрираха днес", коментира Фабио Капело.